Affective Computing Students Group

Koło naukowe Affective Computing zajmuje się działalnością powiązaną z informatyką afektywną, czyli przetwarzaniem emocji przez systemy komputerowe. Obejmuje zarówno rozpoznawanie emocji użytkowników komputera na podstawie różnorodnych kanałów wejściowych, podejmowanie interwencji emocjonalnych przez aplikacje, jak i symulację emocji dla wirtualnych postaci.

Aktualne działania
Koło aktualnie zapoznaje się z tematyką affective computing oraz z algorytmami sztucznej inteligencji w tym z uczeniem sieci neuronowych.
Koło działa także poprzez: realizację projektów powiązanych z tematyką koła (także w ramach zajęć objętych programem studiów, jeżeli temat projektu można zaproponować np. na przedmiocie Sztuczna inteligencja), organizację seminarium oraz udział i organizowanie różnych wydarzeń powiązanych tematycznie z affective computing.
Wielu członków koła kontynuuje prace nad wybranym zagadnieniem z zakresu affective computing w ramach projektów grupowych i prac dyplomowych.

Informacje i zapisy
Do koła można się zapisać od pierwszego roku studiów, chętnych do włączenia się w prace zapraszamy na najbliższe spotkanie albo do kontaktu z opiekunem lub prezesem koła.

W semestrze zimowym 2016/2017 spotykamy się w poniedziałki, 15-17 sala EA633 albo EA01.
Kolejne spotkanie: 21.11.2016, godzina 15:15, sala EA 01Opiekun koła: Agnieszka Landowska, nailie(at)eti.pg.gda.pl
Prezes koła: Paweł Kopeć, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

   
© ALLROUNDER